Historia koła wg Blickle

Koła do wózków transportowych marki Blickle

Wybór odpowiednich kół do wózków transportowych ma ogromny wpływ na walory użytkowe sprzętu i jego niezawodność. Koła zawsze dobiera się pod kątem oczekiwanej nośności wózka transportowego i warunków, w jakich będzie on użytkowany. Dobre koła do wózków transportowych powinny umożliwiać swobodne manewrowanie w pełni obciążonym wózkiem, redukować do minimum opory toczenia i o ile to możliwe tłumić drgania. W niektórych zastosowaniach równie ważna może okazać się niska emisja hałasu.

Firma Blickle produkuje niezawodne oła i zestawy kołowe do wózków transportowych, wózków podnośnikowych, wózków paletowych, platformowych i taczek. Firma od przeszło 50 lat umacnia swoją pozycję jako dostawca kół i zestawów kołowych do różnych zastosowań przemysłowych. Współcześnie Blickle jest liderem na rynku kół i rolek transportowych. Produkcja wszystkich komponentów odbywa się w zakładach zlokalizowanych w południowo-zachodnich Niemczech w mieście Rosenfeld.

Miękkie i twarde koła do wózków transportowych

Wybór kół z odpowiedniego materiału ma kluczowe znaczenie dla właściwości jezdnych, trwałości, niezawodności wózka transportowego i bezpieczeństwa ładunku. Można powiedzieć, że wraz z twardością materiału, z jakiego wykonana jest opona lub bieżnik koła, rośnie poziom drgań przekazywanych na wózek i ładunek. Dlatego niezwykle istotne jest, aby odpowiednio dobrać twardość koła wózka transportowego do powierzchni, na której będzie użytkowany.

W naszej ofercie dostępne są koła i zestawy kołowe do wózków transportowych z bieżnikiem lub bez, wykonane z gumy o różnym poziomie elastyczności, silikonu, poliuretanu, jak i twardych tworzyw sztucznych, w tym z poliamidu, polipropylenu, żywicy fenolowej oraz ze stali i żeliwa. Oferujemy również opaski z poliuretanu i gumy, jak i gumowe opony pneumatyczne i pełne. W przypadku zastosowań przemysłowych, warto zwrócić również uwagę na odporność kół i ich komponentów na czynniki przyspieszające powstawanie korozji, takie jak wilgoć, środki chemiczne oraz na wysoka temperatura. W naszej ofercie dostępne są koła i zestawy kołowe do wszystkich zastosowań i typów wózków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl