Łatwość manewrowania

W zależności od wymagań dotyczących łatwości manewrowania i sterowania urządzeniami i maszynami, należy odpowiednio ustawić zestawy kołowe. Poniżej opisane zostały różne możliwości rozmieszczenia zestawów kołowych.

Trzy zestawy skrętne o tej samej wysokości konstrukcyjnej.

Odpowiednie do niewielkich obciążeń i wąskich przejść. Urządzenie transportowe można bardzo łatwo przesuwać we wszystkich kierunkach. Przy ruchu w linii prostej występują trudności w prowadzeniu urządzenia transportowego . Poprawa następuje dzięki zamontowaniu blokady kierunku na jednym z trzech zestawów kołowych skrętnych. Przy tym rozmieszczeniu zestawów kołowych urządzenie transportowe może mieć tendencje do przechylania się.

1011

Cztery zestawy skrętne o tej samej wysokości konstrukcyjnej.

Nadaje się do wąskich przejść. Urządzenie transportowe można bardzo łatwo przesuwać we wszystkich kierunkach. Przy ruchu w linii prostej występują trudności w prowadzeniu urządzenia transportowego. Poprawa może nastąpić dzięki zamontowaniu blokady kierunku na dwóch zestawach kołowych skrętnych.

2021

Dwa zestawy kołowe skrętne i stałe o tej samej wysokości konstrukcyjnej

Najpowszechniejsze rozmieszczenie, odpowiednie do operacji ciągnięcia. Przy ruchu w linii prostej i jeździe po łuku urządzenie transportowe prowadzi się bardzo dobrze. W wąskich przejściach urządzenie transportowe jest stosunkowo trudne do manewrowania. Alternatywnie w miejsce zestawów kołowych stałych można również zamontować zespół kół, tzn. dwa koła na jednej osi.

3031

Cztery zestawy kołowe stałe, przy czym środkowe mają nieco większa wysokość konstrukcyjną.

Korzystne cenowo rozmieszczenie zestawów kołowych. Przy ruchu w linii prostej urządzenie transportowe prowadzi się bardzo dobrze. Poprzez ułożenie obciążenia nad środkowymi zestawami stałymi, urządzenie transportowe daje się względnie łatwo kierować i obracać w miejscu. W przypadku tego rozmieszczenia zestawów kołowych urządzenie transportowe może mieć tendencje do przechylania się i kołysania. Alternatywnie w miejsce zestawów stałych można również zamontować zespół kół, tzn. dwa koła na jednej osi.

4041

Dwa zestawy skrętnej dwa zestawy stałe, zestawy stałe mają nieco większa wysokość konstrukcyjną.

Odpowiednie do operacji ciągnięcia. Przy ruchu w linii i jeździe po łuku urządzenie transportowe prowadzi się bardzo dobrze i daje się łatwo obracać w miejscu. Przy tym rozmieszczeniu zestawów kołowych urządzenie transportowe może mieć tendencje do przechylania się i kołysania. Alternatywnie w miejsce zestawów stałych można również zamontować zespół kół, tzn. dwa koła na jednej osi.

5051

Cztery zestawy skrętne, dwa zestawy stałe o tej samej wysokości konstrukcyjnej.

Droższe rozmieszczenie zestawów kołowych, odpowiednie do operacji ciągnięcia. Przy ruchu w linii prostej i jeździe po łuku urządzenie  transportowe prowadzi się bardzo dobrze, daje się łatwo obracać w miejscu i jest szczególnie odpowiednie do dużych obciążeń i długich urządzeń. Ciągły kontakt zestawów kołowych stałych z podłożem jest konieczny dla zapewnienia sterowności. Alternatywnie w miejsce zestawów stałych można również zamontować zespół kół, tzn. dwa koła na jednej osi.

6061

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl